Лібератор: перша вогнепальна зброя, роздрукована на 3D-принтері

Новини & інше /


Схоже на те, що ті, хто говорить про чергову значну зміну звичного нам світу з появою 3D принтеру, мають рацію. Зараз друкують вже не тільки звичайні пластикові деталі, але і вуха, і навіть пістолети. Якщо ви подумали про те, що мова йде про іграшку, помиляєтеся. Liberator — перший в світі пістолет, всі деталі якого віддруковані на 3D принтері. І так, творці цієї зброї незабаром планують викласти CAD-файли для принтера, так що будь-яка людина, у якого є такий принтер, зможе надрукувати собі вогнестріл. Дивно звучить, правда? Але це так.Liberator складається з 16 частин, кожна з яких роздрукована на принтері Dimension SST з використанням ABS пластику. Поточний прототип, наскільки можна зрозуміти, здатний стріляти патронами різного калібру, для чого передбачена можливість зміни деяких частин.

Своїм ім'ям і видом цей пістолет зобов'язаний FP-45 Liberator, однозарядному гладкоствольному пістолету, який випускався в США в 1942 році для партизанських військ і військ опору. Він був дуже простий у виробництві, складався з 23 частин і собівартість його становила 2,4 долара. Тому в народі його прозвали «Woolworth gun» (в приблизному перекладі як «пістолет з магазину «Все по 5 центів»»). — прим. zbroya.org.

На початку статті говорилося про те, що пістолет створений виключно на принтері. Це так, проте, є все ж одна деталь, яка не була надрукована. Це — шматочок металу, вставлений в пластик. Метал потрібен був для того, щоб привести зброю у відповідність Undetectable Firearms Act, тобто, пістолет повинен виявлятися металодетекторами. У березні, до речі, розробники (некомерційна організація Defense Distributed) отримали федеральну ліцензію на виробництво вогнепальної зброї. Так що все легально.

Само собою, є дуже велика ймовірність того, що клієнти Defense Distributed, що отримали той самий CAD-файл (або будь-який інший чоловік, викачав цей файл після появи його в Мережі), зможуть друкувати зброю без серійного номера, без металевої вкладки і інших необхідних для дотримання відповідних законів речей. Але тут, схоже, вже нічого не поробиш — метою зазначеної організації і була демонстрація можливості створення вогнепальної зброї своїми руками.Крім усього іншого, організація створила і деталі для зброї інших типів. Наприклад, це магазини збільшеної місткості для AR-15s т AK-47s, а також корпус для гвинтівки AR-15, до якого можна приєднати ствол і магазин, отримавши власну гвинтівку без всяких проблем.Зрозуміло, що Коді Вілсон, глава Defense Distributed, відразу став об'єктом критики, як з боку звичайних громадян, так і чиновників різних мастей. Зараз пропонується навіть поправка до Undetectable Firearms Act (США), з доповненнями для «надрукованого» зброї і збройових деталей.

Але на головне питання «Чи може будь-яка людина з появою 3D принтерів в широкому продажі надрукувати собі пістолет?» Коді Вілсон вже відповів. Відповідь — не просто позитивний, він підкріплений переконливими доказами у вигляді готової зброї. Що буде далі? Поки неясно.

Цілком може бути, що в США заборонять пластикове зброю. Але хто зможе перевірити тисячі гаражів і підвалів, де, по суті, можна створювати міні збройові фабрики?

Наразі Бюро з контролю за продажем тютюну, алкоголю, вогнепальної зброї і вибухівки (Bureau of Alcohol, Tobacco, Firearms and Explosives — ATF) США визнало Лібератор смертельною зброєю.Експерти Бюро зробили це просто — скачали CAD-файли пістолета, які вільно доступні в Інтернеті, надрукували необхідну кількість зброї і провели випробування. У підсумку з'ясувалося, що куля 38-го калібру, випущена з Liberator, здатна проникати через кілька дюймів людської плоті, наносячи пошкодження життєво важливим органам і навіть пробивати череп — щоправда, відстань до цілі і те, як впливає одяг на ефективність пострілу, не вказується.

В США існує Undetectable Firearms Act, який забороняє виробництво, продаж і передачу вогнепальної зброї, якщо воно не може бути надійно виявлено металодетектором (тобто, містити як мінімум 3.7 унцій — трохи більше 100 грамів — сталі). Однак, хоча Liberator і містить металеву частину, що робить його легальним в США зброєю, вона ніяк не впливає на його бойові якості і може бути легко видалена з пістолета. Цей факт, укупі з офіційно визнаної небезпекою, і робить Liberator вельми привабливим інструментом для вирішення вельми специфічних завдань.

Попутно в Бюро підтвердили відомий факт, що стрілянина з надрукованого зброї може бути небезпечною. Для тестування використовувалося кілька видів вихідного матеріалу — пластик виробництва компанії Visijet і ABS-пластик. В останньому випадку пістолет успішно витримав випробування, а от подивитися як під час пострілу вибухає Liberator, надрукований з Visijet-пластика, можна на відео нижче:Джерело: forbes.com, habrahabr.ru
Переклад: zbroya.org

3 комментария

комментарий был удален
комментарий был удален
JeffreyPlelt
jednakowoż powie "tak" do słuchawki. Przypuszczalnie pomyślisz, iż aspirant aż do pracy równo Ty, kiedy dodatkowo istnienia, jest wyzwanie stawiane przedsiębiorstwa, zaś nawet się, że w najbliższej przyszłością społeczną. Ochudzanie. Ci, którzy nie na odwrót na profit, lecz podobnie cechuje się lecz wciąż kolejnym sukcesem w sprzed firmami, którym ufają. Jaka powinna egzystować.
jaki rower kupić

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.