Американці представили новітній бомбардувальник-вбивцю

Новини & інше /
Він нікого ще не вбив, але виглядає загрозливо. Головне, у бомбардувальника з'явилося ім'я!Літак отримав офіційне позначення В-21 (а не В-3, як очікувалося раніше), що символізує, що даний літак «є першим бомбардувальником XXI століття»! (hell yeah! — прим. zbroya.org)Про розробки стратегічного бомбардувальника-невидимки нового покоління розмови йшли не так вже й давно: офіційно про це було оголошено сім місяців тому. Але тепер на військово-космічної конференції представники воєнпрому заявили, що літак отримує офіційну назву. Тепер ти зможеш знайти і замовити його в каталогах під назвою B-21 «Raider» — на честь учасників рейду Дулиттла (це коли в 1942 році американці бомбили японців — см. Кінцівку фільму Майкла Бея «Перл-Харбор»). Ціна примірника обіцяється в районі шестисот мільйонів доларів, але скептики сходяться на думці, що до моменту закінчення розробок і випробувань можна буде підмалювати до ціни ще один нуль. Конструює літак компанія Northrop Grumman; передбачається, що B-21 «Raider» буде нести на своєму борту не тільки бомби і ракети, а й керовані дрони.Про вибір проекту корпорації Northrop Grumman в конкурсі, що проходив з літа 2014 року, на створення перспективного стратегічного бомбардувальника за програмою LRS-B було оголошено ВПС США 27 жовтня 2015 року. Конкурентом за програмою виступав спільний проект консорціуму Boeing і Lockheed Martin.

За результатами конкурсу Northrop Grumman отримала контракт на повномасштабну розробку і випробування літака LRS-B (фаза Еngineering and manufacturing development — EMD) і опціон на п'ять перших серій дослідних і серійних літаків (сумарно 21 бомбардувальник, включаючи прототипи). Вартість контракту по фазі EMD оцінювалася в 21,4 млрд дол. Всього ВПС США планують придбати від 80 до 100 нових серійних бомбардувальників, при цьому вартість 100 серійних машин оцінюється в 51-55 млрд доларів. Датою досягнення початкової оперативної готовності нового літака передбачається 2025 рік.

26 лютого 2016 року на симпозіумі по повітряній війні (Air Force Association's Air Warfare Symposium), що проходив в Орландо (штат Флорида) організованому Асоціацією ВПС США, міністр ВПС США Дебора Лі Джеймс (Deborah Lee James) як один зі слайдів до свого виступу вперше продемонструвала зображення перспективного стратегічного бомбардувальника В-21. Відповідно до представленого зображення, літак В-21 буде конструктивно дуже близький до стратегічного бомбардувальника Northrop Grumman В-2А, являючи собою дозвукове літаюче крило, виконане за технологією Stealth.

Судячи з усього, В-21 буде мати менші розміри, ніж В-2А. Літак В-21 буде, імовірно, оснащений двома перспективними двигунами Pratt & Whitney PW9000, створюваними на основі двигуна F135.Текст: Олег «Апельсин» Бочаров (maximonline), wiki, military-informant.com
Переклад: zbroya.org

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.