6 видів самої безшумної вогнепальної зброї

Нарізна /


Магазинний карабін «Де Лізл Коммандо» (De Lisle Commando Carbin), Великобританія
1.


Вільям Годфрі Де Лізл з 16 років захоплювався зброєю, а до початку Другої світової працював в міністерстві авіації. Юнацька фантазія і практичний досвід дали відмінний результат. Звук пострілу його творіння не чути навіть пізно вночі, дальність стрільби при цьому доходила до 250 метрів. За словами очевидців, найгучнішим джерелом звуку був удар бойка по капсулі патрона.

Щоб не видати своє місце розташування, стрілець повинен був забезпечити ураження у ціль з першого пострілу. Практично у всіх порівняльних характеристиках «Де Лізл» був краще за інших: ступінь придушення звуку пострілу, кучність, точність стрільби… Не дивно, що для нього знайшлася робота в джунглях Південно-Східної Азії. Незабаром після війни велика частина «Де Лізл» була знищена: влада побоювалася, що втратять контроль і зброя зможе потрапити в руки злочинців.9-мм безшумний пістолет «Велрод Mk1» (Welrod Mk1), Великобританія
2.


Перевага противника в 1940 році змусила Великобританію змінити тактику ведення бою з Німеччиною. Прямі зіткнення регулярних підрозділів не обіцяли нічого хорошого, в той же час для успішного виконання диверсійних операцій в тилу ворога була потрібно зброю спеціального призначення.

У 1942 році в лабораторії, розташованій в Лондоні, був створений один з найефективніших пістолетів Другої світової війни — 9-мм безшумний пістолет «Велрод Mk1». Інтегрований глушник виключав механічні звуки в момент пострілу і після нього. Цілитися вночі допомагали крапки, що світяться на прицілі і мушці.

Пістолет був розрахований на стрільбу досвідченим стрільцем на відстані до 45 метрів вдень і до 18 метрів вночі, на більшій відстані стрільба була визнана малоефективною. Зброя використовувалася під час засекречених операцій на території Лаосу, Камбоджі і Північного В'єтнаму.Самозарядний пістолет ПСС («Вул»), СРСР
3.


В СРСР створення зброї спеціального призначення проводилося в режимі повної таємності. На практиці в такій зброї не було гострої необхідності. Проте праця конструкторів А. Левченко та Ю. Крилова оцінили по достоїнству. У 1983 році на озброєння був прийнятий «пістолет спеціальний самозарядний», він же «Вул».

Рівень звуку пострілу ПСС знаходиться в проміжку між пострілом 4,5-мм пневматичної гвинтівки і бавовною долонь. З огляду на призначення зброї — безшумне знищення противника на малих дистанціях, — пістолет був досить компактним і легко поміщався в кишені пальто.

Виробництво ПСС було довірено відомому Тульському збройовому заводу. Патрони були виконані з твердого сплаву, з латунним провідним паском попереду і невеликим поглибленням ззаду. Важка куля з відстані 20 метрів пробивала сталеву каску, а з 30 метрів — сталевий лист товщиною 5 мм.Пистолет Mark 3 Model 0, США
4.


В кінці 1960-х років в США ставили аналогічні завдання по розробці «безшумних» пістолетів з використанням потужних патронів. У 1972 році подібний пристрій було запатентовано, а незабаром і взято на озброєння під назвою МКЗ Model 0.

Ключовою метою проекту було створення універсального водонепроникного глушника, який бойовий плавець міг би використовувати не тільки під водою, але і відразу після виходу на берег. Якщо пістолет і глушитель транспортувалися плавцем окремо, дулова частина ствола герметизувати гумовим ковпачком. Глушник успішно виконував своє призначення, але був схильний до швидкого зносу, термін його експлуатації становив всього 30 пострілів.Пістолет-кулемет MP-5SD, ФРГ
5.


Фірма «Хеклер унд Кох» створила 9-мм пістолет-кулемет МР5, чим здобула славу і комерційний успіх. В рамках модельного ряду були розроблені «безшумні» моделі з індексом SD, забезпечені інтегрованим глушником.

У 1960-х компанія швидко стала популярною на внутрішньому ринку: поліція, прикордонна охорона ФРН і контртерористична група GSG-9. Незабаром МР5 став закуповуватися іншими країнами. У 1981 році під час спецоперації зі звільнення іранського посольства в Лондоні застосовувався німецький пістолет. Зараз його модифікації використовуються спецпідрозділами понад 30 країн світу, а в КНР проводиться неліцензійна копія Norinco NR08.Безшумний пістолет CZ91S «Скорпіон», Чехословаччина
6.


У 1990-х корисність безшумної зброї усвідомили і на збройової фірмі «Чешска Збройовка» з міста Угерський Брод. Саме там був створений самозарядний безшумний пістолет під патрон 9x19 «парабелум».

Пістолет був задуманий для ураження противника в умовах обмеженого простору ближнього бою, в локальних конфлікти в міській місцевості.

У 1994 році в Парижі на місці вбивства російського бізнесмена Сергія Мажарова був виявлений «Скорпіон».

Сьогодні CZ91S знаходиться на озброєнні в Чехії і Словаччині, а також в особистій колекції світових лідерів: екс-президента США Джорджа Буша, короля Йорданії і короля Бахрейну.Текст: Андрій Білоконь
Переклад: zbroya.org
Джерело: maximonline

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.