Подарунки від Авакова: 400 одиниць вогнепальної зброї

Нарізна /
У міністра внутрішніх справ Арсена Авакова є одна велика таємниця. Журналістам практично неможливо дізнатися від нього прізвища тих, кого він нагородив відзнакою МВС "вогнепальна зброя".


Починаючи з 2016 року ЗМІ системно цікавляться цим питанням у МВС і Авакова особисто. У відповідь МВС і міністр не менш системно мовчать.

У червні минулого року журналісти «Українських новин» надіслали запит у МВС, де поцікавилися, скільки нардепів нагороджені візнакою.

У відповідь отримали цифру – 88 нардепів, але без прізвищ. У відомстві послались на те, що не мають дозволу від цих осіб на обробку персональних данних.

А вже в липні 2016 року Аваков під час своєї прес-конференції запевняв, що за необхідності повний список може бути опублікований і сипав цифрами про кількість нагороджених зброєю.

"1200 людей, з них близько 900 людей – це бійці спецпідрозділів, бійці добровольчих батальйонів, тощо. Близько 90 осіб – це депутати Верховної Ради. В основному минулого і нинішнього скликання, які або були на Майдані, або мають відношення до ситуації на фронті", – сказав він.

Втім і того разу обійшлося без прізвищ. На початку вересня 2016 року запит до МВС з питанням про те, хто ж отримав у нагороду вогнепальну зброю, надіслав вже нардеп від фракції «Блоку Петра Порошенка» Сергій Лещенко. Але отримав відмову з посиланням на норму про вищезгадані персональні данні.

Того ж місяця програма «Наші гроші з Денисом Бігусом» у своєму сюжеті розповіла про те, що МВС під керівництвом Авакова за 2,5 роки роздарувало більше тисячі одиниць зброї. Мова йшла і про штурмові гвинтівки, і про автомати Калашнікова, і про кулемети.

Дізнаватися прізвища усіх нагороджених Аваковим і надалі, гра, схожа на квест. Міністр називає одні цифри, в медіа з’являються інші. Складається враження, що Аваков вже і сам не знає, скільки ж зброї він роздав своїм друзям, однопартійцям, представникам владної верхівки і навіть одному олігарху Ігорю Коломойському, який, як відомо, таємно бував у будівлі МВС.

Завдяки джерелам в правоохоронних органах «Українській правді» вдалося отримати 400 прізвищ осіб, які були нагороджені зброєю у 2014-2015 роки.

Ми розкажемо про те, як часто Аваков роздавав вогнепальні нагороди, хто є щасливим власником рекордної кількості зброї – шести стволів, і коли саме нардеп Сергій Пашинський отримав свій скандальний «Glock 19».Спалахи «обдарованості»

«1085 стволів міністр Аваков видав за 2014-2016 роки, це мої прямі повноваження, які я не погоджую ні з ким», – розповідав Аваков в інтерв'ю УП ще у липні 2016 року.

У згаданому інтерв'ю Аваков зізнавався, що «817 (одиниць зброї – УП) видано бійцям і офіцерам Нацгвардії, Нацполіції, МВС, УДО, Міноборони, 78 – волонтерам, 13 – працівникам прокуратури. Окремо ще 25 – працівникам Донецької і Луганської областей». Крім того, депутатам було подаровано 97 «стволів».

Як видно, користувався своїм «нагородним» правом Аваков дуже активно і почав це робити майже одразу.
Призначений 27 лютого 2014 року міністр МВС вже 21 березня виписав перший пістолет «Форт 17-05» депутату-«свободівцю» Олегу Осуховському.

Але «найврожайнішим» у цьому плані було 27 березня 2014 року. Того дня Аваков видав 39 пістолетів. Нагороджено ними було майже всіх функціонерів «Самооборони Майдану».

Серед них, наприклад, пістолетом «Glоск 19» міністр нагородив Олега Махніцького, який на той момент уже встиг стати в. о. генпрокурора, Андрія Левуса, заступника глави СБУ, а нині депутата від фракції «Народного фронту» – пістолетом «Форт 17-05», бізнесмена, а тепер депутата БПП Олександра Третьякова – так само «Фортом 17-05».
На цьому Аваков не зупинився і до кінця березня 2014-го подарував ще 9 пістолетів.

Цього разу нагородну зброю отримали соратники по Майдану, які зайняли високі державні посади.
28 березня свій уже скандальний «Glock 19» отримав тодішній в. о. глави Адміністрації президента Сергій Пашинський, а його тимчасовий заступник Андрій Сенченко – «Glock 17».

Тоді ж свій перший «ствол» від Авакова «Форт 17-05» отримав на той час віце-прем'єр Володимир Гройсман. Такі ж пістолети дістались тодішньому главі НБУ, коменданту Майдану Степану Кубіву та міністрам Остапу Семераку та Павлу Петренку.

31 березня черга отримати свої «Форти 17-05» дійшла і до іншого коменданта Майдану, тоді уже секретаря РНБО Андрія Парубія, та депутата Миколи Княжицького.


/>
/>

/>/>
/>
Loading Chart...
0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.