Дитина революції: пістолет-кастет Le Centenaire та Le Poilu

Нарізна /
12 фото
Одним з типових представників подібної зброї є пістолет-кастет Le Centenaire (століття). Даний пістолет-кастет випущений до сторічного ювілею з дня взяття Бастилії.
Одним з типових представників подібної зброї є пістолет-кастет Le Centenaire (століття). Даний пістолет-кастет випущений до сторічного ювілею з дня взяття Бастилії.
Велика французька революція не тільки принесла дух демократії. На хвилі насильства і безладів з'явилися вуличні банди, так звані Апачі. Їх назвали ім'ям одного з індіанських племен за жорстокість. Прості городяни змушені були захищати себе самостійно, так як держава в той час не могла забезпечити їх безпеку. Якраз в цей час і з'являється різна зброя для самооборони, як частина явища Belle Epoque (прекрасна епоха). Саме це є адекватним втіленням вимоги суспільства до реалізації натурального права на захист свого життя. Саме на це має право і українське суспільство.


Джерело: historypistols.ru
Переклад: zbroya.org

12 изображений

 • Одним з типових представників подібної зброї є пістолет-кастет Le Centenaire (століття). Даний пістолет-кастет випущений до сторічного ювілею з дня взяття Бастилії.
 • Одним з типових представників подібної зброї є пістолет-кастет Le Centenaire (століття). Даний пістолет-кастет випущений до сторічного ювілею з дня взяття Бастилії.
 • Зброя має досить просту конструкцію, що складається з кастета і вмонтованого в його вперту рукоять стріляючого пристрою. Кастет складається з корпусу з чотирма отворами для утримання. Крайні отвори округлі, внутрішні овальної форми. Стріляючий пристрій розташовано в підставі і складається зі ствола і ударно-спускового механізму, що виконує так само функцію затвора.
 • Ствол має довжину 68 мм, гладкий, без нарізів. Ствол являє собою порожню трубку, призначену для розміщення патронів .22 калібру.
 • Затвор, як окрема деталь, просто відсутня. Його функцію виконує підпружинений ударник, який має округлу форму. Він замикає ствол під час пострілу.
 • Ударно-спусковий механізм закритий кришкою і складається з курка (ударника), спускового гачка з пружиною і бойової пружини. Як і багато іншої комбінованої зброї пістолет-кастет не має запобіжника. Для стрільби необхідно було відтягнути курок за головку, при цьому курок ставав на бойовий взвод. При зведеному курку спусковий гачок виступав зі свого паза. Після розміщення патрона в патроннику стовбура зброя готова було до стрільби. Після пострілу витяг стрелянной гільзи проводився будь-яким підходящим по діаметру стрижнем або наявними в комплекті йоржиком. Пістолет-кастет Le Centenaire має загальну довжину 105 мм, висоту 70 мм, масу 150 грам.
 • Поверхня зброї нікельована. Пістолет-кастет Le Centenaire на своїй поверхні має маркування: «" LE CENTENAIRE "COUP DE POING PISTOLE Bte. SGDG. FRANCE 1789 - 1889 AMERIQUE 1789 - 1889 DEPOT de PARIS 5 BD de Strasburg ».
 • Аналогічні написи є і на кришці оригінальної коробки до зброї. Пістолет-кастет комплектувався коробкою, покритий зовні шкірою, а всередині відокремленої оксамитом або вельветом. У коробці була коротка ілюстрована інструкція по використанню зброї, відсіки для зберігання патронів і йоржика для чищення ствола.
 • Незважаючи на те, що кастет-пістолет є однозарядним, пістолет в поєднанні з кастетом стає досить загрозливою зброєю.
 • Пістолет-кастет Le Centenaire (Pistol - knuckle duster Le Centenaire) користується попитом серед колекціонерів, як дуже незвичайна комбінована зброя. В хорошому стані і в оригінальній коробці його вартість сягає приблизно 1600 доларів.
 • Сорок років по тому завдяки саме своїй популярності пістолет-кастет знову відродився, виготовлений з латуні.


Зброя мала маркування, присвячену Першій світовій війні, у вигляді тексту «1914 - 1918 LE POILU» і зображення гармати на тлі схрещених прапорів на поверхні рамки, серійного номера на поверхні стовбура з лицьового боку.
 • На лицьовій поверхні ударника був напис «MODELE», на його зворотному боці «DEPOSE».

Пістолет-кастет Le Poilu має практично таку ж конструкцію, як і Le Centenaire, лише незначно відрізняється форма ударника і загальна геометрія зброї.

0 комментариев

Оставить комментарий

Комментировать при помощи:
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.